OUR BLOG

Lorem Ipsum is simply dummy text

de68130154c7b614ed51e0f10b6292cc

Rejs Niepodległości 20.05.2018 – 28.03.2019

08Lis
DOOKOŁA ŚWIATA POD ŻAGLAMI

to hasło, które łączy w sobie wielki ładunek emocji związanej z żeglugą przez wszystkie oceany i reprezentowania naszej Ojczyzny na całym świecie. Młodzież, która bierze udział w Rejsie Niepodległości i sam “Dar Młodzieży” to wspaniali ambasadorzy Rzeczypospolitej Polskiej.

STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
I ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY W PANAMIE

to wyjątkowe okazje do promocji Polski, jej historii, współczesności i perspektyw rozwoju w niestandardowy i atrakcyjny sposób.
Wydarzenia te stały się impulsem do zorganizowania wyprawy dookoła świata wyjątkowym polskim żaglowcem “Dar Młodzieży”.

WYPRAWA DOOKOŁA ŚWIATA

W wyprawie bierze udział blisko 1000 młodych osób z całego kraju. Będą obecni w 22 portach osiemnastu państw świata m.in. Kopenhaga, Bordeaux, Dakar, Kapsztad, Dżakarta, Singapur, Szanghaj, Osaka, Los Angeles czy Londyn.

PRZESŁANIE

Przesłaniem Rejsu Niepodległości jest zaakcentowanie w globalnej przestrzeni publicznej tak wyjątkowej rocznicy, jaką jest stulecie odzyskania niepodległości. Drugim punktem kluczowym jest udział żaglowca w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie w dniach 22-27 stycznia 2019 roku. Oba przesłania łączą w harmonijny sposób historię z przyszłością – stulecie polskiej niepodległości ze świętem młodości manifestowanym w Panamie przez młodzież z całego świata.

We wszystkich portach odwiedzanych przez “Dar Młodzieży” podczas tej podróży w naturalny sposób obecna będzie Polska symbolizowana przez piękny żaglowiec i biało – czerwoną banderę.

źródło: pl2018.org